• cz
  • de

Databáze pomoci

Typ: ostatní
Sociální služby ve Zlínském kraji se potýkaly či se ještě v budoucnu mohou potýkat s personální nejistotou v souvislosti s koronavirovou krizí. Zlínský kraj se rozhodl předložit jednotné místo, kde lze jednoduše vyhledat, které zařízení či soc. služba aktuálně potřebuje pomoci se zajištěním péče o potřebné.
Od minulého týdne funguje tzv. Databáze pomoci.

Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jež zřizuje a provozuje Charita Uherský Brod, nabízí na svých webových stránkách možnost inzerovat potřeby a požadavky organizací z celého Zlínského kraje, a rovněž možnost nabídnout svou pomoc pro zájemce o dobrovolnictví, brigádu či studijní praxi.

Pokud by někdo chtěl nabídnout svou pomoc a zapojit se jako dobrovolník, brigádník či praktikant, pouze neví, kde a jak je možné pomáhat, může se informovat v Databázi pomoci ZDE. Poté lze kontaktovat osobu uvedenou v databázi u činnosti, která jej zaujala. Pokud byste nenalezli vhodnou nabídku, je možné vyplnit formulář Chci pomáhat, který se nachází na webových stránkách u Databáze pomoci. Tím budete zařazeni do databáze pomáhajících, která je neveřejná.

K tomuto rovněž vyšla tisková zpráva Zlínského kraje, viz: Kraj spustil digitální databázi poptávky po dobrovolnické pomoci | Zlínský kraj

V případě dotazů je možné kontaktovat vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje Mgr. Janu Haluzovou (724 651 281, jana.haluzova@uhbrod.charita.cz) nebo Ing. Janu Petříkovou z Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje (577 043 335, jana.petrikova@kr-zlinsky.cz).

Vytvořeno: 23. 11. 2020
Poslední aktualizace: 23. 11. 2020 16:03