Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Panská sídla Hříběcích hor

Typ: ostatní
Objevovte desítky drobných památek a zvláštností v krajině Hříběcích hor. K nim patří také zámek v Pačlavicích. Více informací najdete kliknutím na internetový odkaz a v příloze.

https://www.region-kromerizsko.cz/misto/panska-sidla-hribecich-hor

Panská sídla Hříběcích hor Typ: PDF dokument, Velikost: 3.82 MB

Hříběcí hory, jak se kraji od Kroměříže po Koryčany v podhůří Chřibů malebně říká, není místem, které by vás ohromilo velkolepostí skalních masivů, zelenými údolími široce se vinoucích řek nebo pralesy s vodopády a jeskyněmi. Je to krajina, která se mírně vlní od úpatí Chřibů po hanácké roviny, je klidná a mírná, posetá maličkými vesničkami vzdálenými jedna od druhé tak akorát na délku pořádného pole. Je to krajina k pomalým procházkám a tichému toulání, při kterém můžete objevovat desítky drobných památek a zvláštností, které se spíš skromně schovávají v lesích, parcích a mezi domky, než aby křičely na celé kolo a lákaly autobusy turistů.

Součástí této kouzelné krajiny jsou zámky a zámečky, které najdete téměř v každé vesnici. Tyto lokální architektonické klenoty neodmyslitelně do této krajiny patří. Každý má svůj příběh a s každým mají majitelé jiné plány.


Příloha

Vytvořeno: 19. 6. 2024
Poslední aktualizace: 19. 6. 2024 5:54
Autor: